Home
Pozvánka na besedu Svět zblízka o Ekvádoru 24. února 2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Kahanová   
Středa, 05 Únor 2014 12:46

Srdečně Vás zveme na další besedu z cyklu Svět zblízka, která se bude konat v pondělí 24. února od 19 hodin v kavárně Potrvá v Praze-Dejvicích.

Řeč bude tentokrát o jihoamerickém státu, kterému dala jméno jeho geografická poloha na rovníku a který na rozdíl od sousedního Peru nepatří mezi příliš turisticky vyhledávané země. A přitom má toho tolik co nabídnout.  V této (v jihoamerickém měřítku) malé zemičce se v jednom dnu můžete dostat od surfaři vyhledávaných pláží přes hornatý andský masiv až do amazonské džungle.

A na co všechno se můžete těšit? Povíme si, jak probíhá oslava Nového roku v hlavním městě, kde i na rovníku může být pořádná zima. Dozvíme se, jak se farmaří v pralese a jak vypadají destinace vyhledávané volnomyšlenkářskými světoběžníky. Objevíme kouzlo lázeňské vesničky Baños se hřmícím vulkánem za zády, ale i to jaké problémy na vás čekají, když se ocitnete v Ekvádoru bez cestovního pasu. A také nás čeká návštěva amazonského kmene Shuar, který nás zasvětí do svých zvyků a přípravy čarovných lektvarů, u kterých je těžké neztratit hlavu.

Zajímá vás, jak voní indiánky z hor a jak ty z pralesa? A proč Ekvádorci rádi chovají morčata a jaké další množství chutí a vůní skrývá ekvádorská kuchyně? To vše Vám prozradí a besedou provede Jana Zahrádková, výtvarnice a učitelka s obrovskou vášní pro cestování, Jižní Ameriku a španělský jazyk.

Hlavním partnerem celého projektu je nezisková nevládní organizace AFS Mezikulturní programy, o. s.

Těšíme se na Vás!

Tým projektu Svět zblízka

Aktualizováno Středa, 05 Únor 2014 14:51